Sunday, 13 Oct 2019

Motywacja to nic innego jak kalkulacja

Motywacja to nic innego jak kalkulacja

Jeśli zdarza nam się rozwodzić nad sprawami, które są w pewien sposób związane z motywacją, to na pewno jest to jeden z tych terminów, który ma w sobie tak wiele różnych znaczeń. Chodzi tu przede wszystkim o konkretne procesy motywacyjne, które pozwalają nam w odpowiedni sposób ukształtować wiele rzeczy, co jednocześnie przekłada się na późniejsze wyniki. Chodzi tu głównie o znalezienie kompromisu między pewnymi funkcjami poznawczymi, a określonym wewnętrznym stanem człowieka. Motywacja na pewno wiąże się z pewną zmianą atrybutów w życiu, które potrafią w pewien sposób kształtować wiele spraw. Oczywiście wszystko zależy indywidualnie od danego człowieka, po dla niektórych motywacja to nic innego jak pewien czynnik pozwalający napędzać nas do działania

Odrobina psychologii

Motywacyjne działania, mają silne powiązanie z psychologią. Motywacja jest szczególnie ważna w sytuacjach gdy czujemy się zrezygnowani i bezradni, jednym słowem wtedy, gdy nie dajemy sobie po prostu rady z naszym życiem.  Chodzi tu przede wszystkim o pobudzenie całego organizmu do działania. Jest to więc pewien subtelny proces, który z kolei prowadzi nas do obranego przez nas celu. Tak więc jak widzimy, to wszystko jest ze sobą bezpośrednio powiązane w taki sposób, że motywacja okazuje się słowem kluczem. Należy jednak pamiętać, że nie jest to nic magicznego, to wszystko odnosi się do pobudzenia nas do działania. Jest to dobre w sytuacjach gdzie po prostu, straciliśmy nasz cel z oczu i potrzebujemy właściwego sposobu, na podkreślenie naszego stanu.

Działanie motywacyjne  w firmie

Jeśli odnosimy tego typu motywację w stosunku do czynności zawodowych, to na pewno pracodawcy, chętnie stosują taką formę motywacji, ponieważ przekłada się to przede wszystkim na efekt pracy całej firmy. W tym konkretnym wypadku motywacja może występować po prostu jako dodatek finansowy do wynagrodzenia. Na pewno takie dodatkowe pieniędzy, czy inne benefisy są wskazane, ponieważ pracownicy są w stanie dać z siebie wtedy o wiele więcej energii. Liczy się, że mimo wszystko podobne działania zwyczajnie się sprawdzają i odnoszą skutek w normalnym świecie.

Psychologowie bardzo trafnie są w stanie ocenić taki stan, jak pewną możliwość poprawy własnego życia. Tak naprawdę bez motywacji do działania, nie jesteśmy w stanie osiągnąć sukcesu. To właśnie dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby radzić sobie z takim zadaniem. Na pewno odpowiednie pobudzenie emocjonalne, okaże się bardzo trafne w takim przypadku. Motywacja to sposób na pobudzenie naszych bodźców, więc korzystajmy z takiego czynnika, gdy wszystko w naszym życiu się sypie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *